Uygulama | Bilgi
Ekleyen Şube:Basın ve Halkla İlişkiler Birimi


Eklenme Tarihi: 13.04.2018 12:10:05

Sağlıkla 1 Gün''HERKES İçin Sağlık'' temasıyla kutlanan Dünya Sağlık Haftası kapsamında Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından bir etkinlik düzenlendi. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nün desteğiyle Gazi Üniversitesi Gölbaşı Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, halk sağlığını koruma ve geliştirmenin yanı sıra koruyucu sağlık önlemleri hakkında bilgi verildi. Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. A. Çiğdem Şimşek, etkinliğe katılarak kurulan standlarda incelemelerde bulundu.

 ÖZEL HAREKAT’IN EĞİTİMİNE BÜYÜK İLGİ

Kanserle mücadele, çevre sağlığı, ruh sağlığı başta olmak üzere 20 farklı alanda maketlerin yer aldığı programda, ilk yardım, sağlıklı beslenme ve porsiyon hazırlama, hijyen, diş fırçalama uygulamaları konusunda örnekler gösterildi. Sağlık çalışanları ise, katılımcıların kan şekeri, tansiyon, vücut analizi, vücut kitle indeksi ve zararlı alışkanlıkları olanlar için kan karbonmonoksit düzeyi ölçümünü yaptı. Programda Sağlık Bakanlığı’nın ‘Yaşama Yol Ver’, ‘Organ Bağışı’ , ‘Koca Akciğer Üç Boyutlu Modeli’ gibi projeleri de yer aldı. Etkinlikte ebru, taş boyama, kokulu taş, işaret dili eğitimi, dağcılık, kaya tırmanışı, maket-model uçak standlarının yanı sıra Polis Özel Harekat Başkanlığı’nın, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı eğitim birimi tarafından almış olduğu eğitimin ardından ilk kez sergilediği “Muharebe Alanında Yaralı Müdahale Eğitimi” büyük ilgi gördü.

 ZUMBA DANSI İLE SPOR YAPTILAR

Etkinlikte İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ödüllü spor ve sokak oyunları yarışmaları düzenlenirken, katılımcılar her yarım saatte bir profesyonel antrenör eşliğinde 3 dakika boyunca Zumba dansı ile spor yaptı. Komando kıyafeti giyen miniklerin gösterisinin yanı sıra Kuzeyin Uşakları ve Seymenler tarafından halk oyunları da sergilendi.

 KURUMLARDAN BÜYÜK DESTEK

Gölbaşı Belediyesi’nden ücretsiz ikramların da yapıldığı etkinliğin organizasyonunu Gölbaşı Belediyesi üstlendi. Gölbaşı Kaymakamlığı, Gölbaşı Belediyesi, Gölbaşı İlçe Sağlık Müdürlüğü, Gölbaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Gölbaşı Şehit Ahmet ÖZSOY Devlet Hastanesi, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gölbaşı Halk Eğitim Merkezi, Gölbaşı Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürlüğü (Gençlik Merkezi),Seğmenler Derneği, Gölbaşı Esnaf ve Zanaatkârlar Odası, Gölbaşı Türk Hava Kurumu Birimi ,ZİÇEV ve Polis Özel Harekat Başkanlığı, Ankara Üniversitesi ve Atılım Üniversitesi de programa katılım ve destek sağladı.

 

  

  

  

  

  

  

  

  


Kaynak: